Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier – Elisa Puricelli Guerra

Recenzja 316

Tytuł: Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier

Autor: Elisa Puricelli Guerra

Wydawnictwo: Akapit Press

Data wydania: 26 października 2018

Ilość stron: 240

Okładka: miękka

Forma: książka

Moja opinia:

Ucieczka z krainy czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier to magiczna, pełna przygód i niespodziewanych zwrotów akcji historia, która swoja premierę na rynku polskim miała 26 października 2018 roku za pośrednictwem Wydawnictwa Akapit Press.

Autorką tej powieści jest Elisa Puricelli Guerra – włoska pisarka literatury dziecięcej, która swoją miłość do książek zawdzięcza nie tylko ukochanej mamie, ale i nietuzinkowym przygodą Pippi Långstrump. W Polsce znana jest z takich dzieł jak: Czarne serce, Nieśmiertelny oraz Nieprawidłowe równanie losu. Obecnie autorka pracuje w Londynie jako redaktor i tłumacz książek dla dzieci.

Akcja książki rozgrywa się w fantastycznym, pełnym dziwnych stworzeń i nieodkrytych tajemnic świecie, który jest wytworem niepowtarzalnej wyobraźni słynnego pisarza Lewisa Carroll’a. Kraina Czarów to niepowtarzalne i nietuzinkowe miejsce, które znane jest nam z bestsellerowej powieści Alicja z Krainy Czarów oraz Po drugiej stronie lustra.

Zafascynowana magią tej krainy i losem jej bohaterów, Elisa Puricelli Guerra postanowiła stworzyć swoją własną wersję tej fantastycznej powieść. W opisanej przez nią historii, nie wracamy jednak ponownie do przygód dzielnej Alicji, a skupiamy się raczej na postaci, która w oczach wsystkich otrzymała miano okrutnego, czarnego charakteru.

Główną bohaterką powieści jest przyszła następczyni tronu, która ma trzymacie wiosen i ani trochę nie pragnie w swoim życiu takich rzeczy jak: bezwzględna władza, królewska korona czy też ogromne bogactwo. Niestety, jej młodzieńczy los został już przesądzony i czy tego chce, czy nie, za niecały rok będzie musiała wyjść za mąż i przejąć władzę w Krainie Czarów.

Pośród duszących murów zamku i królewskich ścian pokojów dziewczyna odczuwa ogromną tęsknotę za czymś, co ma w sobie smak młodzieńczej beztroski, wolność i przygody. W bibliotece, pomiędzy stronami książki młoda władczyni odkrywa nieprawdopodobną rzecz. Czas jest człowiekiem, który może rozporządzać losem i to każdej osoby! W sercu młodej dziewczyny rodzi się nadzieja, która skłania ją do ucieczki i walki o swoje przeznaczenie.

Ucieczka z krainy czarów. Prawdziwa historia królowej Kier to niesamowicie intrygująca, szaleńczo wciągająca i pełna dynamicznej akcji historia, która zabierze nas w niezapomnianą podróż do Krainy Czarów, podczas której będziemy mogli nie tylko poznać prawdziwą twarz okrutnej i budzącej strach Królowej Kier, ale i wgryźć się w jej najgłębsze uczucia, pragnienia i marzenia, które nie zawsze były przepełnione złowrogim mrokiem oraz chęcią ścinania poddańczych głów.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akapit Press ❤️

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: