Misja Xibalba – Ewa Karwan-Jastrzębska

Recenzja 320

Tytuł: Misja Xibalba

Autor: Ewa Karwan-Jastrzębska

Wydawnictwo: Akapit Press

Data wydania: 30 października 2018

Ilość stron: 208

Okładka: zintegrowana

Forma: książka

Moja opinia:

Misja Xibalba to niesamowicie wciągająca i trzymająca w tajemniczo-mrocznym napięciu historia, która swoją premierę miała 30 października 2018 roku za pośrednictwem Wydawnictwa Akapit Press.

Jej autorką jest Ewa Karwan Jastrzębska – współczesna pisarka literatury dla dzieci i młodzieży, która znana jestem m.in. z takich dzieł jak: Misja Feniks, Sobowtór, Hermes 9:0, Krowa Kolorowa oraz z bestsellerowego cyklu Miś Fantazy oraz Banda Michałka.

Akcja książki rozgrywa się w roku 2018, kiedy to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że koniec świata jest już bliski. W powietrzu czuć woń ludzkiego strachu, nutki szalonego niepokoju oraz nadchodzącego wielkimi krokami kataklizmu. Współczesny Świat zadrżał w posadach, kiedy usłyszał złowieszcze słowa pradawnej przepowiedni Majów. Od tego czasu, wszyscy mieszkańcy Ziemi z niechęcią patrzą w swoją przyszłość, oczekując z lękiem tego, co nieuniknione.

Głównymi bohaterami tej historii jest bliźniacze rodzeństwo – Julka oraz Julek. Dwoje uzdolnionych naukowo osiemnastolatków, którzy wraz z rodzicami wyruszyli do Meksyku na konferencję dotyczącą kultury Majów. W tym przepięknym i pełnym tajemnic kraju będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę zagonionego posągu Quetzala, ale i odnaleźć skuteczny sposób na to, by nie doprowadzić do zbliżającej się do Ziemi zagłady. Na ich drodze staną również inne niebezpieczeństwapodejrzana korporacja, tatuażyści, nieuczciwy bank, szalony wizjoner oraz pradawny demon. Czy Julka i Julek udźwigną ciężar majańskiej legendy? Czy uda się im uratować świat od zbliżającej się zagłady?

Misja Xibalba to niesamowicie wciągająca, pełna czytelniczej adrenaliny oraz niespodziewanych zwrotów akcji historia, która pochłonęła mnie doszczętnie i na wiele bezcennych godzin! Ta książka to smakowity, literacki rarytas, który zauroczył mnie nie tylko przepięknymi ilustracjami Doroty Kobieli, twórczyni filmu Twój Vincent o van Goghu, ale i magią pradawnych wierzeń Majów oraz aurą niepowtarzalnej przygody, która wypełniła moje serce nutką tajemnicy, szczyptą grozy i garścią niebanalnych emocji!

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akapit Press ❤️

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: