Amore znaczy miłość – Francesco Gungui

Recenzja 342

Tytuł: Amore znaczy miłość

Autor: Francesco Gungui

Wydawnictwo: Akapit Press

Data wydania: 1 luty 2019

Okładka: miękka

Forma: książka

Moja opinia:

Amore znaczy miłość to niesamowicie wciągająca, pełna młodzieńczych marzeń i niełatwych wyborów historia, która swoją premierę będzie miała 1 lutego 2019 za pośrednictwem Wydawnictwa Akapit Press.

Autorem tej powieści jest Francesco Gungui – bestsellerowy pisarz włoskiego pochodzenia, który zadebiutował na rynku polskim książką: Kocha, lubi, szanuje. Jego styl jest lekki, płynny i naszpikowany fajną nutką młodzieńczych emocji oraz aurą szalonej, niezapomnianej przygody.

Głównymi bohaterami tej książki są Alice i Luca – dwoje zakochanych w sobie ludzi, którzy poznali się na włoskim wybrzeżu i od dwóch lat są parą. Niestety, ich drogi rozchodzą się z chwilą, kiedy jedno z nich postanawia opuścić Mediolan i wyjechać do szkoły w San Francisco. Luca pragnie wolności, nowych miejsc, mocnych wrażeń i własnych, życiowych decyzji, które pomogą mu zrozumieć siebie i otaczający go świat. Alice nie podziela jego poglądów i nie pragnie w swoim życiu żadnych szalonych przygód i gorzko-słodkich doświadczeń. Po zakończeniu szkoły, dziewczyna postanawia jak najdłużej pozostać w domu i cieszyć się miłością swojej rodziny, dobrą radą przyjaciół oraz magią swoich marzenia, które równie dobrze może realizować tu, w Mediolanie. Nie wie jednak, że i na nią czeka próba, która nie zawaha się zmienić jej życie o szalone 180 stopni.

Tych dwoje czeka więc rozstanie i tzw. miłość na odległość, która w ustach podstępnego losu brzmi jak wyrok odłożony w czasie. Ich uczucie zostanie poddane niekończącym się próbą łez, tęsknoty, bólu i wątpliwości, które dosięgać będą najgłębszych strun ich młodzieńczego, niecierpliwego serca. Ta podróż, to niełatwa nauka życia, która definiuje w sposób szczery i bezcenny takie wartości jak: miłość, przyjaźń, pasja, rodzina czy wolność.
To pierwszy prawdziwy test dla ich miłości. Czy Luca i Alice przejdą go pomyślnie? Czy uda się im pokonać wszystkie przeciwności losu i odnaleźć swoje własne miejsce na ziemi? I najważniejsze… Czy ta niełatwa podróż w głąb samego siebie była potrzeba? Czy pomogła im zrozumieć siebie nawzajem i znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy to, co ich łączy, to jest miłość, czy możne tylko kochanie?

Podsumowując:

Amore znaczy miłość to niesamowicie poruszająca, szalenie intrygująca i pełna słodko-gorzkich uczuć historia, która pochłonię czytelnika niezapomnianym smakiem pierwszej miłości, zapachem młodzieńczego buntu i dotykiem niełatwych doświadczeń, które za pomocą nadziei, gniewu i smutku, krok po kroku kształtują osobowość każdego młodego, niecierpliwego człowieka.

Polecam!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Akapit Press ❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: