Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt t.1

Recenzja 343

Tytuł: Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt

Autor: Haruno Atori, Yu Aikawa

Tom: 1

Wydawnictwo: Waneko

Data wydania: listopada 2018

Tłumaczenie: Anna Karpiuk

Okładka: miękka z obwolutą

Forma: manga

Opis wydawcy:

Tom1


Pewnego dnia grupa wybitnych młodzieńców budzi się w tysiącletnim labiryncie. Podejrzewają, że zebrano ich tam, aby wybrali ze swojego grona przyszłego cesarza! W starodawnych murach roi się od tajemnic i intryg. Budzą się rozpacz i nadzieja… Przed Wami gotycka opowieść grozy o wielkiej ucieczce!

Moja opinia:

W tysiącletnim labiryncie zostaje uwięzionych ośmiu wyjątkowych młodzieńców. Każdy z nich jest charyzmatyczny i znany ze swoich chwalebnych sukcesów. Tylko Yuan -skromny i nikomu nieznany młodzieniec wydaje się nie pasować do reszty grupy. Nie jest nikim sławnym i nie wiadomo dlaczego został wybrany na kandydata do cesarskiej korony.

Tysiącletni labirynt to legendarne miejsce, w którym to 400 lat temu cesarz, książę i siedmiu markizów straciło życie. Przebywanie w nim jest śmiertelnie niebezpieczne i grozi albo bolesną śmiercią, albo niekończącą się tułaczką. Ucieczka z labiryntu jest niemożliwa. Wszystkie oka i drzwi zostały pieczołowicie zamknięte, a droga powrotna została zalana przez powódź. Nasi bohaterowie muszą nie tylko przejść pełen pułapek labirynt, ale i wybrać ze swojego grona nowego cesarza. Dopóki tego nie zrobią, żaden z nich nie opuści tego miejsca nawet o krok.

W tomie numer 1 czekają na nas takie przygody jak:

 • Dotyk przeznaczenia

Yuan wraz z pozostałą siódemką bohaterów został wybrany, jako kandydat na cesarza nowego pokolenia. System jednopokoleniowych rządów nastał po tragedii 400 lat temu. Przedtem władza cesarza i feudałów była dziedziczna. Niestety, przez tysiącletni labirynt i jego klątwę, dynastia ta upadła. Teraz ten sam labirynt stał się wyjątkowym narzędziem, w którym to dokonuje się wyboru nowego cesarza. Który z bohaterów okaże się godny bycia nowym cesarzem?

 • Smak tajemnic

Według legendy w zamku najpierw zmarł cesarz. Rankiem odkryto, że książę i siedmiu markizów także nie żyje. Wydarzenia z tamtej nocy do dziś są tajemnicą. Plotki głoszą, że to sam zamek i jego śmiertelne pułapki zabiły feudałów. Czy naszym bohaterom uda się przezwyciężyć klątwę Tysiącletniego Labiryntu?

 • Siła zaufania

Pierwszym krokiem do upadku cesarza okazała się jego chorobliwa nieufność. Dla swojego bezpieczeństwa obmyślił on sieć pułapek, które miały uchronić go przed zdradą. Nowy cesarz nie może przekładać życia innych nad swoje. Musi ufać swoim towarzyszą i budować z nimi silne cesarstwo. Który z bohaterów okaże się osobą, której warto zaufać?

 • Zapach niebezpieczeństwa

Niebezpieczeństwo czycha na każdego, kto przekroczy próg przeklętego zamku. Jeden z kandydatów stracił już życie, a jego ciało straciło głowę. Czy śmierć Amadeusza była nieszczęśliwym wypadkiem czy może przemyślanym morderstwem? Czy w zamku czai się podstępny zdrajca?

Bohaterowie

 • Yuan Juno

Jego pojawienie się w tysiącletnim labiryncie jest jedną wielką tajemnicą. Yuan nie jest nikim sławnym i wysoko urodzonym, a mimo to został wybrany na kandydata do cesarskiej korony. Jest ufny, przyjazny i inteligentny. Potrafi odczytywać zapomniane znaki.

 • Lawrence Ackroyd

Popularny uczestnik Mistrzostw w Sztukach Walki. Znany i popularny zdobywca Cesarskiego Pucharu. Jego fani mówią na niego: Niezwyciężony L. A.

 • Titus Ram

Herszt wielkiej szajki złodziei. Jest sprytny, nieuchwytny i cwany jak lis. Nienawidzi detektywa Messiaha, który wpakować go za kratki.

 • Detektyw Messiah

Jeden z najsłynniejszych i najskuteczniejszych detektywów w królestwie. To on wsadził za kraty nieuchwytnego Titusa Rama.

 • Zan Audubona

Najbardziej ceniony pieśniarz w Cesarstwie. Jest niewidomy. Poznaje piękno świata dzięki bardzo czułemu słuchowi. Zapamiętuje na zawsze każdy głos, który usłyszy.

 • Gideon Redfield

Najbardziej rozpoznawalny aktywista w kraju. Lud go uwielbia. Plotki głoszą, że może zostać cesarzem nowego pokolenia.

 • August Morgan

Pochodzi z najbogatszego rodu kupieckiego w kraju. Jest dziedzicem zamku zwanego „Tysiącletnim labiryntem”. Od dziecka przyjaźni się z Lawrencem. Uwielbia ubierać się w kobiece ciuszki.

 • Amadeus Frockhart

Matematyczny geniusz i tegoroczny rzecznik studentów. W tysiącletnim labiryncie stracił nie tylko szansę na cesarską koronę, ale i własną zarozumiałą głowę.

Podsumowanie:

Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt to niesamowicie wciągająca, pełna tajemnic i krwawych intryg historia, w której to siedmiu wyjątkowych młodzieńców zostanie poddana śmiertelnie niebezpiecznej i naszpikowanej pułapkami próbie, mającej na celu wyłonienie z pośród nich przyszłego cesarza nowego pokolenia.

Polecam!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Waneko ❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: