Ostrze Nocy – Eliza Drogosz

Recenzja 362

Tytuł: Ostrze Nocy

Autor: Eliza Drogosz

Tom: 3

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Data wydania: 27 lutego 2019

Ilość stron: 384

Okładka: miękka

Forma: książka

Moja opinia:

Ostrze Nocy to pełna niezapomnianych przygód i starożytnej magii historia, która swoją premierę miała 27 lutego roku za pośrednictwem Wydawnictwa Edipresse Książki.

Jej autorką jest Eliza Drogosz – młoda, pełna pasji i charyzmy pisarka, która jest autorką cyklu powieściowego inspirowanego wierzeniami starożytnego Egiptu. Swoją pierwszą powieść Władca Piasków wydała w wieku siedemnastu lat. Dwa lata później na świat przyszło jej nowe literackie dzieło Berło Zniszczenia. A obecnie możemy nakarmić naszą wyobraźnię powieścią Ostrze Nocy.

Akcja książki rozgrywa się w Egipcie – pustynnej krainie położonej nad rzeką Nil, w której to dawni bogowie szczycili się nadludzką potęgą, niewyobrażalną władzą i wszechobecnym szacunkiem. W tej epoce, to w ich magicznych dłoniach znajdował sie cały ludzki świat. Niestety, ich czas przeminął, a śmierć okazała się końcem wszystkiego. Cywilizacja egipckich bogów upadła, pozostawiając po sobie milczące tajemnice, pradawne legendy i pustynne, gorące nadzieje. Ale czy na pewno?

Wieczny sen egipckich bogów został właśnie przerwany. Ich potężna moc ponownie powróciła, i to z podwójną siłą! Ich dusze znalazły swój dom w ciałach współczesnych, nic nieświadomych nastolatków. Czas starożytnych bogów i ich potęgi ponowienie nadszedł. Czy ich pradawna moc zostanie wykorzystana do niecnych celów? Czy odrodzeni bogowie będą chcieli przejąć władzę nad światem?

Ostrze nocy to trzeci tom pełnych tajemnic i starożytnych wierzeń Ksiąg Ankh, która po raz kolejny wciąga nas w dynamiczny i pełna niebanalnych emocji wir wydarzeń. Briant jest zdruzgotany śmiercią Soni i zrobiłby naprawdę wszystko, by móc zachować ją przy życiu. Niestety, dziewczyna odeszła, a jego dusza wypełniła się zabójczym mrokiem. W jego obecnym życiu nie ma już miejsca na litość ani wybaczenie. Stracił już tak wiele, że nie stać go już na oznaki miłosierdzia. Jedyne, co mu teraz pozostało, to zemsta. Piekielnie ognista, słodka jak miód i gorzka w smaku zemsta, która pozwoli mu ukarać tych, który odebrali mu szczęście. W tej śmiertelnej misji, nie może jednak działać sam. Potrzebuje silnego sojusznika, który skutecznie otworzy mu drogę do zemsty. Niespodziewanie… Moc najpotężniejszego z przebudzonych bogów ponownie zagrozi światu. Czy śmierć Soni okaże się prawdą? Czy istnieje jeszcze szansę na uratowanie Ziemi?

Podsumowując:

Ostrze Nocy to kreatywna, intrygująca i pełna nietuzinkowych emocji historia, która przeniesie nas do świata otulonego magią starożytnych bogów, smakiem gorzko-słodkiej zemsty i siłą pradawnych tajemnic, które potrafią w sposób niecodzienny i niepowtarzalny wstrząsnąć Ziemią mocniej, niż trzęsienie ziemi o sile 9 w skali Richtera.

Polecam.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki ❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: