RE: Zero. Życie w innym świecie od zera t.2

Recenzja 363

Tytuł: RE: ZERO. Życie w innym świecie od zera

Autor: Tappei Nagatsuki

Ilustracje: Shinichirou Otsuka

Wydawnictwo: Waneko

Tom: 2

Rok wydania: 2017

Okładka: miękka z obwolutą

Forma: light novel

Moja opinia:

W poprzednim tomie wiele się działo. Subaru miał ogromnego pecha i umarło mu się chyba z cztery razy, zanim w pełni zrozumiał sens swojego zadania. No cóż… Do zbyt inteligentnych, to on nie należy. Uroczych? Tym bardziej. A do zabawnych? Hmmm… Tutaj mogę mu przyznać kilka pozytywnych punktów 😉 Nie chłopak się cieszy i ma coś od życia, zanim ponownie wpadnie w śmiertelne kłopoty.

Mimo swojej niezaradność, głupoty i talentu do szybkiego umierania, Subaru w końcu wygrywa tę rundę i wydostaje się z pierwszej śmiercionośnej pętli. Kiedy ponownie otwiera oczy, budzi się w domu hrabiego Roswaala. Luksusowej, pełnej dobrobytu posiadłości, gdzie po przebudzeniu czekają na niego dwie słodkie bliźniaczki – Ram i Rem. Jest tam również urocza Emilka, duch w ciele kota, złośliwa bibliotekarka, kreatywny hrabia oraz podstępny wróg, który tylko czeka aż rozpęta w posiadłości chaos, panikę i śmierć. Jakie śmiertelne wyzwania i nieodgadnione zagadki przygotował dla Subaru podstępny, okrutny los? Czy uda się mu wyjść z tej rundy w jednym kawałku?

W tym tomie czekają na nas takie przygody jak:

  • Arogacka bibliotekarka

Beatka nie lubi nieproszony gości. Nie znosi także głupich pytań i jeszcze głupszych odpowiedzi. Biblioteka to jest sacrum. Święte miejsce, w którym odzyskuje swój upragniony spokój i regeneruje utracone siły. Beatka jest potężna i nie pozwoli nikomu wtykać nosa w nieswoje sprawy. Ma tylko jedną słabość. Kocha koty, a zwłaszcza Pack’a i jego delikatne, mięciutkie futerko. Czy Subaru uda się zdobyć sympatię zarozumiałej bibliotekarki? Czy uzyska u niej pomoc, kiedy jego życie zawiśnie na włosku?

  • Siostry bliźniaczki

Rem i Ram to pierwsze osoby, które Subaru ujrzał zaraz po przebudzeniu się z pierwszej śmiercionośnej pętli. Siostry są bliźniaczkami, ale i pokojówkami w tej luksusowej, pełnej dobrobytu posiadłości. Różnią się między sobą kolorem włosów i barwą tęczówek. Ram ma różowe włosy i czerwone jak ogień oczy. Jest kiepska w pracach domowych. Rem natomiast ma błękitne jak niebo włosy i tak samo niebiańskie oczy. Obie spełniają swoje obowiązki wzorowo, lecz za maską posłusznej gosposi ukrywają coś, co nie pokoi Subaru. Czy gość z innego świata i siostrzane bliźniaczki znajdą ze sobą wspólny język? Czy pomogą mu w realizacji jego tajnej misji?

  • Hrabia Roswaal

Subaru budzi się w posiadłości należącej do hrabiego Roswaala – opiekuna i poplecznika Emilii, która stała się dla niego przyjaciółką i wybawczynią. Jako gospodarz wydaje się miły i uczynny. Niestety, jeśli chodzi o wygląd, to… ta kwestia pozostawia wiele do życzenia. Siostry bliźniaczki są mu jednak posłuszne, a Emilka bardzo wdzięczna. Dlatego Subaru nie krytykuje go, a stara się być dla niego bezkonfliktowym gościem. . Jakie sekrety skrywa hrabia? Czy jest on wrogiem czy przyjacielem Emilki?

  • Ukochana Emilka

Widok żyjącej Emilki uradował serce niezbyt ogarniętego Subaru. Kiedy umierał był pewien, że już nigdy więcej jej nie ujrzy. A tu proszę! Niespodzianka! Dziewczyna stoi przed nim cała i zdrowa, i uśmiecha się do niego tym promiennym, uroczym uśmiechem. Dla takich chwil jak ta, Subaru jest w stanie do największych poświęceń. Już nigdy więcej nie chce opuszczać swojej pięknej półelfki i pozostawiać ją na pastwę okrutnego losu. Gdzieś w swojej pustej głowie ubzdurał sobie, że jest jej rycerz, który uratuje ją przed każdym niebezpieczeństwem. Podczas drugiej pętli czasowej między Emilką a Subaru dochodzi do obietnicy, w której stawką jest randka. Niestety, los ponownie z niego zakpił i do spotkania nie doszło. Subaru po raz kolejny umiera i budzi się na początku swojej nowej pętli. O co w tym wszystkim chodzi?

  • Morderczy wróg

Subaru czuję się tak, jakby został przeniesiony z piekła do nieba. Był już tak blisko randki z Emilką, że… szkoda słów. Nie wiedząc czemu znow cofnął się w czasie i powrócił do miejsca, w którym zaczął swoją nową przygodę. Dlaczego tak się stało? Czyżby naprawdę umarł? A jeśli tak, to dlaczego i w jaki sposób? W drugim powtórzeniu wychodzi na jaw, że Subaru ma śmiertelnego wroga. Niestety, nie zna jego twarzy ani jego głosu, a tym bardziej jego intencji. Wie natomiast, jak bardzo boli uderzenie z jego okrutnej broń. Czy w posiadłości czai się wróg? Dlaczego za swoją ofiarę wybrał Subaru?

Podsumowując:

RE: ZERO. Życie w innym świecie od zera – to niesamowicie wciągająca, pełna dobrego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji light nowelka, która zabierze nas w niezapomnianą, trochę szaloną podróż do świata magii i przygód, gdzie poznamy nie tylko mało rozgarniętego chłopca w dresach, uroczą niewiastę o srebrzystych włosach, bibliotekarkę o jadowitym charakterku i słodkie jak miód siostry bliźniaczki, ale i podstępnego wroga, który po raz kolejny zapragnie nas zresetować.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Waneko ❤️

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: