Bez żalu – Mia Sheridan

Recenzja 364

Tytuł: Bez żalu

Autor: Mia Sheridan

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Data wydania: 13 marca 2019

Okładka: miękka

Forma: książka

Moja opinia:

Bez żalu to inspirująca i pełna miłosnej nuty historia, która swoją premierę miała 13 marca 2019 roku za pośrednictwem Wydawnictwa Edipresse Książki.

Autorką tej powieści jest Mia Sheridan – bestsellerowa pisarka New York Times, USA Today oraz Wall Street Journal, która znana jest z takich dzieł jak: Bez pożegnania, Bez słów, Bez winy, Bez lęku, Bez szans, Bez uczuć, Bez złudzeń, Bez tajemnic, Stringer. Żądło namiętności, Calder. Narodziny odwagi i Eden. Nowy początek.

Wyobraź sobie, że w wagonie starego pociągu znajdujesz chłopca. Jest pobity i przestraszony, a ty bardzo pragniesz mu pomóc i przegonić z jego oczu ten głęboki, paraliżujący strach. Wyciągasz do niego pomocną dłoń, a on ją przyjmuje. Między wami rodzi się więź, która jest piękniejsza niż diament i silniejsza od śmierci. Staliście się przyjaciółmi. Dwójką obcych sobie ludzi, którzy postanowili być dla siebie bliscy i trwać ze sobą na dobre, jak i na złe dni. Niestety, los zechciał inaczej i brutalnie z was zakpił. Wasze drogi się rozeszły, a przyjaźń zasnęła w ramionach ulotnej nadziei. Czy wasze ponowne spotkanie coś zmieni? Czy naprawi w sercu to, co zostało wam okrutnie odebrane?

Głównymi bohaterami tej powieści są:

  • Jessica Creswell – młoda i pełna marzeń kobieta, która na co dzień jest tłumaczką języka starofrancuskiego oraz kelnerką w urokliwej restauracji. W dzieciństwie miała przyjaciela – niepokornego chłopca, który potrzebował od niej nie tylko pomocnej dłoni i dobrego słowa, ale i szczypty szczerego zaufania. Niestety, ich przyjaźń skończyła się z chwilą, kiedy na ustach, pięknej dziewczyny spoczął słodko-gorzki pocałunek rozstania. Od tamtego momentu słuch o nim zaginął. I kiedy po latach dawny ból przeminął, to wtedy pojawił się on – jej zraniony Książę.
  • Callen Hayes to młody i pełen pasji mężczyzna, który stał się prawdziwą gwiazdą w świecie kreatywnych i wybitnie uzdolnionych kompozytorów. Niestety, ta jego dobra passa odwróciła się od niego, co spowodowało, że jego twórczy umysł odmówił z nim współpracy. Callen stracił nie tylko upragnioną wenę, ale i szansę na pozytywną realizację swojego nowego projektu. Jego myśli stały się puste, a serce przestało chcieć czuć i tworzyć. Jego marzenia, plany, kariera… – wszystko to stanęło w miejscu, chyląc się niebezpiecznie ku bolesnemu upadkowi. I kiedy już nawet nadzieja powiedziała mu „nie”, to wtedy ujrzał ją – swoją wybawicielkę.

Tych dwoje połączyła przyjaźń. Uczucie tak silne i szczere, że nikt i nic nie było w stanie ich powstrzymać. Byli dla siebie wszystkim, całym światem. Mieli swoje małe tajemnice, duże troski i ogromne marzenia. Taka przyjaźń cenniejsza jest od złota, ale i ból po jej stracie jest mocniejszy i bardziej przytłaczający. Dlatego „rozstanie” nigdy nie było w ich wielkich, młodzieńczych planach. Nie teraz, kiedy ich serca biły w tym samym spokojnym rytmie. Niestety, los musiał ich rozdzielić, by po latach ponownie złączyć. Czy Jessica i Callen wykorzystają tę szansę? Czy zaufają sobie ponownie? Czy młodzieńcza przyjaźń ma szansę przekształcić się w miłość?

Podsumowując:

Bez żalu to niesamowicie wciągająca, poruszająca zmysły i trzymająca w miłosnym napięciu historia, która zauroczy Cię nie tylko magią swoich nietuzinkowych i szczerych aż do bólu emocji, ale i siłą młodzieńczej marzeń oraz nietuzinkowej przyjaźni, która z każdym kolejnym uśmiechem i słoną łzą radości przekształca się w miłość, wypełnioną ciepłem nadziei i blaskiem miliona gwiazd.

Polecam gorąco!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Edipresse Książki ❤️

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: